Prešovský samosprávny kraj má v pláne očkovanie aj v rómskych osadách

0
Na archívnej snímke Milan Majerský, predseda Prešovského samosprávneho kraja. Foto: TASR

Prešovský samosprávny kraj má v pláne očkovanie proti ochoreniu COVID-19 aj v rómskych osadách, a to prostredníctvom výjazdových očkovacích tímov. Potvrdil to župan Milan Majerský. Podľa jeho slov by však chceli v takomto prípade využiť skôr jednodávkové vakcíny. „Práve s nimi by sme išli medzi tieto skupiny, aby sa nestalo, že na druhú dávku už konkrétny človek nepríde,“ povedal predseda PSK pre médiá počas stretnutia predsedov samosprávnych krajov v Ždiari vo štvrtok 10. júna. Poukázal zároveň na to, že Prešovský kraj má spomedzi všetkých regiónov Slovenska najvyšší podiel zastúpenia Rómov v rámci obyvateľstva.

Majerský tiež vyzdvihol samotnú službu mobilných očkovacích jednotiek, ktorá sa podľa neho stretla s veľkým ohlasom, obzvlášť u ľudí, ktorí žijú v odľahlých mestách a obciach.

„Prísť do regionálneho očkovacieho centra alebo väčšieho očkovacieho centra, ktoré je na území kraja, je pre nich problematické a komplikované. Preto má táto služba taký veľký úspech a je o ňu záujem,“ zhodnotil. Službu spustila župa pred viac ako mesiacom, funguje v úzkej spolupráci s miestnymi samosprávami. Cieľom je, aby sa k vakcíne dostali seniori vo vyššom veku a ťažko zdravotne postihnutí obyvatelia.

- Reklama -