nedeľa, 13 júna, 2021
18.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Budaj: Európska únia pripravuje normu na recykláciu elektrických batérií

Budaj: Európska únia pripravuje normu na recykláciu elektrických batérií

Európska únia pripravuje normu na recykláciu elektrických batérií. Na dnešnej tlačovej konferencii to po rokovaní ministrov životného prostredia členských krajín Európskej únie (EÚ) uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). Európski ministri sa na rokovaní zaoberali dosiahnutím cieľom z Európskej zelenej dohody. Pri diskusiách sa dotkli problematiky ochrany ovzdušia, využívania jadrovej energetiky či účasti Slovenska na programe diaľkového výskumu Zeme – Copernicus a pridruženého členstva Slovenska v Európskej vesmírnej agentúre (ESA).

Budaj so zahraničnými partnermi diskutoval aj na témy konaní, ktoré Európska komisia začala voči Slovensku za nedostatočnú ochranu hlucháňa hôrneho a nedostatočnú ochranu kvality ovzdušia. Podľa Budaja Slovensku pri jej ochrane výrazne pomôže pripravovaný projekt obnovy rodinných domov, ktorý má byť financovaný z plánu obnovy.

Budaj diskutoval aj s holandskou štátnou tajomníčkou rezortu životného prostredia Stientje van Veldhoven, ktorú požiadal, aby preverila, či by holandský rezort životného prostredia vedel pomôcť pri vybavení štipendií na holandských univerzitách pre študentov environmentalistiky či prírodných vied.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 12:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -