nedeľa, 20 júna, 2021
21.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Heger: Vo Varšave plánuje diskutovať o epidemiologickej situácii aj európskej agende

Heger: Vo Varšave plánuje diskutovať o epidemiologickej situácii aj európskej agende

Rokovania vo Varšave v Poľsku sa budú týkať aktuálnej epidemiologickej situácie, európskej agendy či bilaterálnej a cezhraničnej spolupráce. Uviedlo to tlačové oddelenie Úradu vlády SR pred dnešnou oficiálnou návštevou premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) v Poľsku. Z premiérovho pracovného programu vyplýva, že sa vo Varšave stretne s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a predsedom vlády Mateuszom Morawieckim. Poobede navštívi Slovenský inštitút a tiež položí vence k pomníku Čaty 535 Slovákov a k Hrobu neznámeho vojaka.

S premiérom cestuje aj poslanec Národnej rady SR a predseda Výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO). Ten bude mať vo Varšave samostatný program. Stretnúť by sa mal s poľským podpredsedom Výboru pre infraštruktúru a podpredsedom pre hospodárstvo a rozvoj Sejmu Poľskej republiky.

Do Hegerovej delegácie patrí aj štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Ján Oravec a veľvyslanec SR v Poľskej republike Andrej Droba.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 03:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -