nedeľa, 13 júna, 2021
16.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Prešetrujú, či British Airways a Ryanair neporušili zákon, keď počas pandémie nerefundovali...

Prešetrujú, či British Airways a Ryanair neporušili zákon, keď počas pandémie nerefundovali letenky

Britský Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) prešetruje, či letecké spoločnosti British Airways a Ryanair neporušili legislatívu na ochranu spotrebiteľov, keď odmietli poskytnúť refundáciu ľuďom, ktorí počas lockdownov „zo zákonných dôvodov nemohli použiť leteckú dopravu“. Úrad uviedol, že sa obáva, že firmy neponúknutím vrátenia peňazí zákazníkom dovolili, aby ich klienti „neférovo utrpeli stratu“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Krok CMA vyvolal ostrú odpoveď zo strany leteckej spoločnosti British Airways, ktorá vládu obvinila zo snahy „ďalej trestať odvetvie, ktoré je na kolenách“. CMA sa síce obáva, že obe firmy porušili zákony na ochranu spotrebiteľov, ale zdôraznil, že v tejto etape sa nedá povedať, že to naozaj tak bolo. Dodal, že k takému záveru môže dospieť iba súd.

„Hoci chápeme, že letecké firmy mali počas pandémie ťažké časy, ľudia by nemali utrpieť finančnú stratu preto, že dodržiavali zákony,“ uviedol Andrea Coscelli, generálny riaditeľ britského Úradu pre hospodársku súťaž a trhy. „Sme presvedčení, že ľuďom mali ich peniaze ponúknuť naspäť,“ dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 390,984 Úmrtí 12,436 Uzdravení 377,152 Infikovaných 1,396 Last updated: 13. júna 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -