Francúzsko sa snaží zastaviť šírenie indického variantu vírusu

0
Ilustračná snímka: India koronavírus Zdroj: (Istockphoto)

Francúzske úrady sa snažia zastaviť sporadické šírenie nákazlivejšieho indického variantu koronavírusu, keďže krajina sa chystá opäť otvoriť hranice očkovaným turistom. Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Veran v nedeľu povedal, že vo Francúzsku, predovšetkým v departemente Landes na juhu krajiny, je niekoľko klastrov variantu, ktorý prvýkrát identifikovali v Indii. Pre televíznu stanicu BFM však minister uviedol, že indický variant sa príliš nerozšíril a zdravotníci pracujú na vyhľadávaní týchto prípadov a zastavení šírenia variantu. „Epidemická situácia v našej krajine sa naďalej výrazne zlepšuje,” vyhlásil Veran.

Indický variant koronavírusu je v súčasnosti dominantný vo Veľkej Británii, čo viedlo Francúzsko a niektoré ďalšie krajiny k uplatneniu nových obmedzení voči návštevníkom z Británie.

Indický variant koronavírusu, ktorý je o 40 percent nákazlivejší ako britský variant, podľa britského ministra zdravotníctva Matta Hancocka sťažuje rozhodovanie Veľkej Británie o zrušení reštrikcií, ktoré je v krajine naplánované na 21. júna. „Ale podstatné je to, že veríme, že s dvomi dávkami vakcíny človek získa rovnakú ochranu ako pred starým variantom,” povedal šéf britského rezortu zdravotníctva.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu