Matovič predbehol ministerstvo ohľadom očkovania Sputnikom V. Rezort už reaguje

0
ampulka s vakcínou Sputnik (Foto: TASR/AP)

Záujemcovia o očkovanie ruskou vakcínou Sputnik V, prihlásení v čakárni, sa začnú od pondelka 7. júna očkovať vo vakcinačných centrách, ktoré sú rozmiestnené po celom Slovensku. V každom kraji je jedno centrum. Očkovanie v centrách sa spúšťa postupne. Od pondelka sa bude očkovať v Bratislavskom a Žilinskom kraji, následne v utorok 8. júna sa pripojí Nitriansky kraj, vo štvrtok 10. júna Trenčiansky a Banskobystrický kraj. Počas nasledujúceho víkendu sa začne ruskou vakcínou očkovať v Trnavskom, Prešovskom a Košickom kraji. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) chce, aby bolo očkovanie vakcínou Sputnik V proti ochoreniu COVID-19 bez vekového limitu, teda aby ňou mohli byť očkovaní aj obyvatelia starší ako 60 rokov.

Eliášová dodala, že ministerstvo zdravotníctva sa riadi oficiálnymi informáciami od výrobcu, ktoré hovoria o vekovej hranici od 18 do 60 rokov. „Môžeme zároveň potvrdiť, že rezort koncom týždňa dostal dokument v ruskom jazyku, ktorý momentálne analyzuje a po dôkladnej analýze budeme verejnosť v priebehu budúceho týždňa informovať o detailoch,” uviedla.

O tom, že výrobca vakcíny Sputnik V Gameleya zaslal rezortu zdravotníctva oficiálny „návod na lekárske použitie lieku”, už informoval na sociálnej sieti minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

Miesta na očkovanie vakcínou Sputnik V (kompletný zoznam):

Banskobystrický kraj – Všeobecná nemocnica Lučenec

Bratislavský kraj – VKOC Sputnik – Poliklinika cudzokrajných chorôb, Americké námestie

Košický kraj – VKOC Michalovce

Nitriansky kraj – Fakultná nemocnica Nové Zámky

Prešovský kraj – VKOC Bardejov

Trenčiansky kraj – Nemocnica Bojnice

Trnavský kraj – VKOC Piešťany

Žilinský kraj – Epidemiologická ambulancia Žilina, Sasinkova