utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna USA: Za kyberútokom na JBS je podľa FBI ruská skupina

USA: Za kyberútokom na JBS je podľa FBI ruská skupina

Za ransomvérovým útokom na najväčšiu mäsospracovateľskú spoločnosť na svete JBS je podľa amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) ruská kyberzločinecká skupina REvil. Skupina známa aj ako Sodinokibi patrí medzi najproduktívnejšie a najziskovejšie skupiny v oblasti kyberzločinu na svete, informuje spravodajský portál BBC. FBI vo vyhlásení uviedla, že vyvodzujú riziká a následky a usilujú sa zodpovedné osoby dostať pred súd.

Kybernetický útok cez víkend zastavil niektoré operácie JBS v USA, Kanade a Austrálii. Firma uviedla, že napreduje v obnovení baliacich operácií vo štvrtok v USA, kde má päť svojich najväčších závodov na hovädzie mäso. Či zaplatila hackerom výkupné, neuviedla.

Biely dom v stredu oznámil, že prezident Joe Biden sa plánuje zhovárať o kyberútokoch s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, s ktorým sa stretne o dva týždne.

Ransomvéry patria medzi najziskovejšie formy kyberútokov. Zvyčajne pri nich hackeri získajú prístup k počítačovej sieti a zakódujú súbory alebo zablokujú používateľov, kým im nezaplatia výkupné.

Spomenutú skupinu REvil spájajú s koordinovaným útokom na takmer dve desiatky lokálnych vlád v Texase z roku 2019.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -