sobota, 24 júla, 2021
24.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Od júna sa začína letná letecká sezóna na letisku v Bratislave, pribudnú...

Od júna sa začína letná letecká sezóna na letisku v Bratislave, pribudnú pravidelné linky

Od júna pribudnú na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave desiatky pravidelných a charterových liniek do dovolenkových destinácií. Najviac pravidelných liniek spustí od 1. júna letecký dopravca Ryanair, a to spolu 15. V júni budú môcť využiť cestujúci z Bratislavy 28 pravidelných liniek a spustia sa aj charterové lety cestovných kancelárií. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

V máji zabezpečoval Ryanair z bratislavského letiska len pravidelnú linku do Kyjeva-Boryspiľu. Od júna pridá k letom do Kyjeva aj pravidelné lety na grécky ostrov Korfu, na španielsku Malorku a do Malagy, na Pafos na Cypre, do Alghera na talianskej Sardínii či bulharského Burgasu. Dopravca obnovuje od júna aj svoje pravidelné linky do Birminghamu, Manchesteru, Edinburghu, Londýna-Stanstedu, Leedsu-Bradford, do írskeho Dublinu a Milána. Od začiatku júla začne lietať aj do Bruselu-Charleroi a od októbra aj do Paríža-Beauvais.

Od 8. júna opäť spustí dvakrát týždenne dopravca Air Cairo pravidelné lety do Hurghady v Egypte a dopravca AirExplore pokračuje vo svojich letoch do Štokholmu s frekvenciou dvakrát do mesiaca. Dopravca Wizz Air, ktorý prevádzkuje z bratislavského letiska lety do Kyjeva-Žuljany, k nim pridá v júni lety do Londýna-Lutonu. Od júla plánuje lietať aj do ukrajinských miest Odesa a Ľvov, do bulharskej Sofie či do Skopje v Severnom Macedónsku a späť.

Od druhej polovice júna budú môcť cestujúci využiť aj pravidelné lety dopravcu Smartwings, ktoré si objednávajú aj cestovné kancelárie pre svojich klientov. Letieť priamo z Bratislavy tak bude možné na grécke ostrovy Kréta, Korfu, Rodos, Zakyntos, do Larnaky na Cypre, do tureckej Antalye, bulharského Burgasu, talianskej Katánie a na Malorku.

Novinkou v ponuke cestovných kancelárií budú od 26. júna priame lety z Bratislavy na Kanárske ostrovy raz týždenne a od júna aj lety na chorvátsky ostrov Brač. V pláne sú v ponuke charterových letov najmä lety do letovísk v Grécku, Španielsku, Taliansku, Turecku, Tunisku, Spojených arabských emirátoch či na Kapverdské ostrovy.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 10:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -