sobota, 31 júla, 2021
24 C
Bratislava
ÚvodArénaFOTO: Paríž má za sebou skúšobný koncert. päťtisíc ľudí dostalo lístky zadarmo

FOTO: Paríž má za sebou skúšobný koncert. päťtisíc ľudí dostalo lístky zadarmo

Tisícky ľudí s rúškami na tvárach a negatívnymi testami na prítomnosť koronavírusu sa zúčastnili na sobotňajšom koncerte v Paríži. Tento experiment by mal Francúzsku poslúžiť na lepšiu pripravenosť pri opätovnej organizácii veľkých podujatí.

Na šou v AccorHotels Arene vo východnej časti mesta sa predstavila francúzska rocková skupina Indochine a DJ Étienne de Crecy. Omnoho väčšia pozornosť sa však sústredila na návštevníkov koncertu. Parížsky úrad verejného zdravotníctva pomohol zorganizovať akciu s cieľom zistiť, či je bezpečné umožniť 5000 ľuďom s rúškami tancovať spolu v otvorenom priestore koncertnej arény bez spoločenských rozostupov.

Pre účastníkov bol koncert bezplatný, podmienkou je však podstúpenie troch testov.
Zdroj: tasr ap

Do arény mohli prísť osoby vo veku 18 – 45 rokov. Účastníci podujatia mali vstup zdarma, boli však povinní absolvovať tri testy na ochorenia COVID-19, dva pred koncertom a posledný po skončení akcie.

Koncert pomohol zorganizovať parížsky nemocničný úrad.
Zdroj: tasr ap

Miera hospitalizácii i počet potvrdených prípadov vo Francúzsku v ostatných týždňoch neustále klesal. Situácia sa však zlepšuje na celom kontinente. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) zaznamenala Európa tento týždeň najväčší pokles nových prípadov ochorenia COVID-19 a súvisiacich úmrtí v porovnaní s ktorýmkoľvek regiónom sveta. Pod priaznivé čísla sa podpísala predovšetkým napredujúca vakcinačná kampaň.

Pre zníženie rizika umožnili usporiadatelia účasť len ľuďom vo veku 18 – 45 rokov bez zdravotných problémov.
Zdroj: tasr ap

Podobné testovacie koncerty sa nedávno uskutočnili aj v ďalších európskych krajinách, napríklad v Španielsku, Holandsku a Spojenom kráľovstve.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 +66 Dnes Úmrtí 12,540 +4 Dnes Uzdravení 379,535 Infikovaných 572 Last updated: 31. júla 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -