utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Rusko: Bývalých policajtov odsúdili za podstrčenie drog novinárovi

Rusko: Bývalých policajtov odsúdili za podstrčenie drog novinárovi

Piatich bývalých ruských policajtov v piatok uznali za vinných v súvislosti s obvineniami zo sfalšovania dôkazov proti investigatívnemu novinárovi v roku 2019.

Ivana Golunova z nezávislého spravodajského webu Meduza zatkli v Moskve pre držbu drog, čo on odmietol ako podvod. Tvrdil pritom, že drogy, ktoré našli v jeho batohu a byte, tam podstrčili policajti ako odplatu za jeho vyšetrovanie korupcie v moskovskej polícii.

Obvinenia voči nemu po masových protestoch proti zneužívaniu moci zo strany polície a vyfabrikovaným kauzám, v rámci ktorých policajti zatýkajú stúpencov opozície, po niekoľkých dňoch stiahli. Golunov a jeho kolegovia odvtedy tlačili na stíhanie jednotlivcov zodpovedných za jeho zatknutie.

Moskovský mestský súd bývalých policajtov uznal za vinných zo zneužívania právomoci, falšovania dôkazov a držby drog. Všetci okrem jedného obvinenia odmietli. Bývalí policajti, ktorí boli od zadržania v januári 2020 vo väzbe, dostali tresty odňatia slobody v trvaní od päť do 12 rokov. Súd im tiež nariadil zaplatiť Golunovovi odškodné.

Na zázname zľava expolicajti na súde počúvajú rozsudok (Foto: SITA/Moscow City Court via AP)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 19:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -