Malacky: IKEA Industry chce modernizovať výroby, prijme vyše 100 ľudí

0
Ilustračná snímka. (Foto: aileino, Pixabay)

IKEA Industry Slovakia, s.r.o., plánuje modernizáciu výroby a zvýšenie produkcie nábytku v Malackách. Opätovne by tak mala dosiahnuť svoju pôvodnú úroveň. V roku 2012 sa totiž dôsledkom celosvetovej hospodárskej krízy a optimalizácie procesov znížila výroba na aktuálnu úroveň. Ako sa ďalej uvádza v dokumente predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie, objem vstupných surovín by mal vzrásť zo súčasných 58 000 metrov kubických na 239 000 metrov kubických v roku 2026.

„Navrhovaná modernizácia výroby súvisí s očakávaným dopytom na nové typy a dizajny montovaného nábytku, keď súčasné výrobné a skladové kapacity nie sú postačujúce. Technológia výroby zostane zachovaná, zväčší sa výrobná a skladová kapacita výrobného závodu,” uvádza spoločnosť. Vybudovať by sa teda mali nové objekty s plochou 35 000 metrov štvorcových, z toho na výrobný objekt pripadá 7 000 metrov štvorcových a na skladové objekty 28 000 metrov štvorcových.

Výšku investície spoločnosť neuvádza, avizuje však prijímanie nových pracovníkov. Ko koncu minulého roka zamestnávala 350 ľudí. „V súvislosti so zvýšením výrobnej kapacity sa predpokladá zvýšenie počtu pracovníkov o 127 v 4 pracovných zmenách, čím bude celkový počet zamestnancov 477,” dodáva firma.

V súčasnosti sa v areáli IKEA Industry Slovakia nachádzajú tri samostatné výrobné závody. Výrobná jednotka IKEA Industry oz Board spracováva drevnú hmotu a vyrába drevotrieskovú dosku, IKEA Components vyrába, balí a expeduje kovanie do nábytku a IKEA Industry oz Flatline vyrába nábytok. Konkrétne ide o kúpeľňové skrinky a dvierka a skrinky obývacích izieb. Hotový výrobok predstavuje opracované dielce skrinky v rozloženom stave zabalené do kartónového obalu spolu s montážnym materiálom a návodom na montáž. Expedované sú do Európy, Ázie a Severnej Ameriky.