pondelok, 27 septembra, 2021
16.2 C
Bratislava
ÚvodArénaNaďov rezort skúma, či obmení nákladné vozidlá

Naďov rezort skúma, či obmení nákladné vozidlá

Ministerstvo obrany SR (MO SR) plánuje v blízkej budúcnosti obstarať nové nákladné autá v rôznych modifikáciách a veľkostiach pre Ozbrojené sily SR (OS SR). Mali by však mať rovnakú platformu. Rezort už preto začal s prieskumom trhu a skúma dostupné ponuky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Generálny riaditeľ sekcie modernizácie – národný riaditeľ pre vyzbrojovanie MO SR Jozef Zekucia dnes absolvoval prezentáciu u prvého z možných dodávateľov, u spoločnosti Rheinmetal MAN Military vehicles so sídlom vo Viedni. „Nákladné vozidlá tvoria neodmysliteľnú súčasť logistiky bojového zabezpečenia jednotiek pri napĺňaní medzinárodného záväzku – vybudovania ťažkej mechanizovanej brigády,“ povedal Zekucia. Dodal, že dôležitosť a opodstatnenosť nákladných vozidiel sa prejavili aj počas pandémie koronavírusu a pri rýchlej distribúcii materiálov v rámci operácie Spoločná zodpovednosť.

Cieľom pracovného stretnutia zástupcov rezortu obrany s predstaviteľmi divízie pre výrobu nákladných automobilov firmy Rheinmetall bola prezentácia výrobných kapacít spoločnosti, ako aj možnosti spolupráce v oblasti dodávok. Súčasťou boli tiež praktické ukážky výrobného portfólia nákladnej techniky. „Predstavitelia firmy Rheinmetall Man Military Vehicles predstavili prednosti technickej realizácie podvozkov novej rady vozidiel RMMV s označením HX3, ktorej premiéra bola prezentovaná len nedávno, začiatkom mája 2021,“ uvádza MO SR. Súčasťou dnešného programu zástupcov OS SR a rezortu obrany bola aj reálna ukážka jazdných vlastností a technických parametrov nákladných vozidiel v teréne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,488 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,094 Infikovaných 9,798 Last updated: 27. septembra 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -