nedeľa, 4 decembra, 2022
5 C
Bratislava
ÚvodArénaPrezidentka Čaputová sa dištancuje od medializovaných tvrdení o obsahu stretnutia ústavných činiteľov...

Prezidentka Čaputová sa dištancuje od medializovaných tvrdení o obsahu stretnutia ústavných činiteľov v sídle SIS

Prezidentka Zuzana Čaputová sa dištancuje od medializovaných tvrdení o obsahu stretnutia ústavných činiteľov v sídle Slovenskej informačnej služby (SIS). Podľa prezidentky predmetom stretnutia nebol prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a ani žiadne iné „živé“ prípady, ktoré dnes riešia orgány činné v trestnom konaní. Stanovisko poskytol riaditeľ odboru komunikácie Kancelária prezidenta Slovenskej republiky Jozef Matej.

Denník N dnes informoval, že v pondelok 17. mája sa v jednej z budov SIS uskutočnilo stretnutie desiatich najvyššie postavených osôb. Hovorili údajne o tom, že vyšetrovanie niektorých veľkých korupčných káuz môže byť zmanipulované. V špeciálnej miestnosti, ktorú nie je možné odpočúvať, bol nový riaditeľ SIS Michal Aláč, prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger (OĽaNO), predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), generálny prokurátor Maroš Žilinka, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic, policajný prezident Peter Kovařík, aj šéf inšpekcie ministerstva vnútra Adrián Szabó.

Iniciátorom tejto schôdzky mal byť predseda vlády Heger, ktorý Denníku N konanie stretnutia potvrdil s tým, že ho považuje za dôležité. Heger schôdzku zvolal potom, ako dostal informácie zo SIS, ktoré majú hovoriť o manipulovaní vyšetrovaní. Ide vlastne o „mocensko-spravodajskú hru“, ktorú opakovane spomínajú predstavitelia Sme rodina. Tvrdia, že bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský odhalil komplot v polícii, a preto sa mu NAKA pomstila zatknutím.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -