Kauza Plevel: Súd má budúci týždeň schvaľovať dohodu s advokátom Kuricom

0
Pavol Kuric (Foto: TV Markíza)

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na stredu 26. mája verejné zasadnutie s obvineným advokátom Pavlom Kuricom. Prokurátor v jeho prípade na súd podal návrh na dohodu o vine a treste.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali 5. mája právnikov Pavla Kurica a Dušana Chlapíka v Žiline v rámci akcie Plevel 3. Obaja boli obvinení z viacerých trestných činov korupcie. Zároveň v tomto prípade obvinili aj bývalého sudcu za zločin prijímania úplatku a jednu osobu mimo justičného prostredia za trestný čin podplácania. Podľa polície obvinenia súvisia s odkrývaním rozsiahlej korupčnej schémy na žilinských súdoch, ktorej aktéri mali za úplatky ovplyvňovať trestné veci v prospech trestne stíhaných osôb.

Obvinenému Dušanovi Chlapíkovi pôvodne orgány činné v trestnom konaní navrhovali väzobné stíhanie, Špecializovaný trestný súd im však nevyhovel. Prokurátor proti rozhodnutiu podal sťažnosť, ktorou sa mal na verejnom zasadnutí v utorok 18. mája zaoberať Najvyšší súd SR. Ten však zasadnutie nakoniec zrušil, keďže prokurátor svoju sťažnosť stiahol.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu