Hodnota bitcoinu sa za jeden deň prepadla o 30 %

0
Foto: TheDigitalArtist, Pixabay

Hodnota digitálnej meny bitcoin klesla k úrovni 30-tisíc dolárov. Kryptomena podľa údajov spoločnosti Coin Metrics v priebehu jedného dňa oslabila o viac ako 30 percent. V stredu ráno sa nachádzala až na hodnote 30 001,51 dolára. Stredajší pokles znamenal, že za uplynulý týždeň bitcoin stratil viac ako 40 percent. Informuje o tom portál cnbc.com.

Ostatné kryptomeny sa v stredu tiež prepadli. Digitálna mena Ether si podľa firmy Coin Metrics pohoršila o viac ako 30 percent na hodnotu 2 235 dolárov a dogecoin oslabil tiež o viac ako 30 percent na približne 32 centov za kus.

Postoj voči bitcoinu v uplynulom týždni ovplyvnili negatívne správy. Patrilo k ním to, že generálny riaditeľ automobilky Tesla Elon Musk 12. mája oznámil, že jeho firma zastavila predaj áut za bitciony pre obavy o vplyv na životné prostredie. Začiatkom tohto týždňa šéf Tesly naznačil, že jeho firma možno predala svoje bitcoiny, hoci neskôr povedal, že „nijaké bitcoiny nepredala”. Potom však v utorok nasledovalo vyhlásenie troch čínskych úradov z bankového a platobného sektora, ktoré upozornilo finančné inštitúcie, aby neuskutočňovali obchody vo virtuálnych menách, vrátane výmeny meny s núteným obehom za kryptomeny.
(1 EUR = 1,2212 USD)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu