SaS nebude súhlasiť s navýšením výdavkov o 3,4 miliardy eur

0
Marián Viskupič (SaS) Foto: TASR

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) stále nesúhlasí s navýšením výdavkov štátneho rozpočtu o 3,4 miliardy eur. Ako uviedol predseda finančného parlamentného výboru Marián Viskupič (SaS), liberáli budú súhlasiť s navýšením výdavkov tohtoročného rozpočtu, ktoré súvisia s pandemickou pomocou. Podľa strany SaS je tiež dôležité pripraviť zoznam opatrení, vďaka ktorým budeme konsolidovať verejné zdroje.

Strana SaS je podľa Viskupiča pripravená na konštruktívnu diskusiu o navýšení výdavkov tohtoročného rozpočtu. „Prerušením schôdze Národnej rady SR do 26. mája sa vytvoril časový priestor na hľadanie najlepšieho riešenia, ktorým by bolo, aby sa výdavky rozpočtu nezvyšovali až o 3,4 miliardy eur,“ upozornil Viskupič.

Liberáli sa chcú v rámci diskusií zamerať aj na opatrenia, ktoré budú znamenať vyššie príjmy do štátnej kasy. Dosiahnuť to chcú hlavne znižovaním podvodov a efektívnejším výberom existujúcich daní. „Kľúčové je aj znižovanie daňovej medzery DPH. Ideálne by ale bolo počkať si na nové prognózy vývoja ekonomiky, keďže má ísť o zásadný návrh, ktorý sa dotkne nás všetkých,“ konštatoval Viskupič.

- Reklama -