Heger: Nemecko je pre Slovensko kľúčovým nielen ekonomickým partnerom v regióne

0
predseda vlády Eduard Heger (Foto: SITA/Branislav Bibel)

Nemecko je pre Slovensko kľúčovým nielen ekonomickým partnerom v regióne. Slovensko má záujem tieto vzťahy ďalej rozvíjať aj v ďalších oblastiach vrátane inovácií v automobilovom priemysle, digitálnych technológií, výskumu a vývoja, či zelenej ekonomiky. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) o tom hovoril v pondelok 17. mája s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou počas videokonferencie. Ako informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, Merkelová ocenila protikorupčné nastavenie vlády a uviedla, že doterajšia spolupráca bola vždy dobrá a Slovensko stále patrilo medzi štáty Európskej únie (EÚ), ktoré hľadalo riešenia.

Hovorili spolu aj o boji proti pandémii COVID-19, vakcinácii, ale aj politickej situácii na Slovensku a v Nemecku. Pomerne veľká časť rozhovoru sa venovala postupu očkovania v oboch krajinách, objednávkach a dodávkach vakcín, ale aj stále platných opatreniach. „Chcel by som sa poďakovať za solidaritu počas pandémie a za podporu pri prerozdelení vakcín,“ uviedol počas videokonferencie Heger.

Predseda vlády sa zaujímal aj o vnútropolitickú situáciu v Nemecku, kde sa majú v septembri uskutočniť parlamentné voľby. Na stole boli tiež otázky súvisiace so vzťahom k Rusku, ale venovali sa aj mimoriadnemu stretnutiu Európskej rady, ktoré sa uskutoční 24. a 25. mája v Bruseli.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu