Košice: Dopravný podnik od pondelka obmedzí električkovú dopravu na Južnej triede

0
Ilustračná snímka Električka-Košice Zdroj: (DPMK)

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) obmedzí od pondelka 17. mája do pondelka 31. mája električkovú dopravu na Južnej triede. Dôvodom je geologický prieskum v súvislosti s vypracovaním projektovej dokumentácie k projektu MET 2. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK.

„Električková doprava nebude od pondelka 17. mája premávať na trase Námestie osloboditeľov – Astória – Ryba – VSS, križovatka. Výluka bude realizovaná každý deň vrátane víkendov od 08:00 do 16:00. Počas doby trvania výluky budú električkové linky 3 a 7 premávať na upravených trasách. Linka 4 nebude premávať, pričom vo svojich pôvodných časoch bude nahradená linkou 2. V úseku Námestie osloboditeľov – Ryba – Barca, Socha Jána Pavla II. bude premávať náhradná autobusová linka X4,“ uviedla Petrušová.

Linka 3 bude premávať obchádzkovou trasou cez Alejovú a Moldavskú a späť. Vynechá zastávky Južná trieda č.125, Verejný cintorín, Holubyho, Ryba, Stará nemocnica, Astória. Zastaví na zastávkach Autocamping, Rozvojová, Železníky – križovatka, Alejová – gymnázium, SOŠ Automobilová, Idanská, Jánošíkova, Krajský súd, Dom umenia. Linka 7 bude premávať po rovnakej obchádzkovej trase ako električková linka 3. Obe linky zastavia na zastávke VSS, križovatka na dočasnej zastávke pred križovatkou.

Počas konania výluky bude premávať náhradná autobusová doprava na linke X4 v desaťminútovom intervale. Linka bude zastavovať na štandardných autobusových zastávkach a na dočasných zastávkach, ktoré sú umiestnené na úrovni električkových.

- Reklama -