utorok, 26 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaKlus: Slovensko je pripravené podporiť Rumunsko pri vstupe do Schengenu

Klus: Slovensko je pripravené podporiť Rumunsko pri vstupe do Schengenu

Slovensko podporuje Rumunsko v jeho úsilí o členstvo v Organizácii pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) aj snahy Bukurešti o prehĺbenie integrácie v rámci štruktúr Európskej únie (EÚ), vrátane Schengenského priestoru či eurozóny. Uviedol to štátny tajomník ministerstva zahraničných Martin Klus (SaS) počas pracovnej návštevy Rumunska. 

Ako informoval komunikačný odbor rezortu diplomacie, Klus rokoval so štátnou tajomníčkou rumunského ministerstva zahraničných vecí Iuliou Matei, prezidentským poradcom pre európske záležitosti a bývalým členom Európskej komisie Leonardom Orbanom ako aj s poradcom pre zahraničnú politiku kancelárie predsedu vlády Theodorom-Cosminom Onisiim.

Témami boli slovensko-rumunské bilaterálne vzťahy, aktuálne európske otázky či koordinácia členských štátov EÚ v boji proti pandémii COVID-19. „Rumunsko je náš dôležitý spojenec v Severoatlantickej aliancii (NATO), strategický partner v EÚ a predstavuje aj kľúčový ekonomický priestor v regióne juhovýchodnej Európy.

Zdieľame s ním takmer všetky postoje k aktuálnym otázkam európskej a zahraničnej politiky. Naša spolupráca je obzvlášť dôležitá v kontexte regionálnej menšinovej politiky, európskej integrácie krajín západného Balkánu či v rámci súčasnej diskusie o budúcnosti Európy,” podotkol Klus.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 460,281 +2,850 Dnes Úmrtí 12,935 +18 Dnes Uzdravení 414,563 Infikovaných 32,783 Last updated: 26. októbra 2021 - 12:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img