SNS: Čaputová dala jasne najavo, že je de facto v koalícii so súčasnou vládou

0
prezidentka SR Zuzana Čaputová (Foto: TASR)

Prezidentka Slovenskej republiky sa obrátila na Ústavný súd Slovenskej republiky vo veci posúdenia súladu predmetu referenda o predčasných parlamentných voľbách. 

Dala tým jasne najavo, že je de facto v koalícii so súčasnou vládou. Nikdy v histórii prezident Slovenskej republiky tak o takejto otázke referenda nekonal. Je zrejmé, že prezidentka Slovenskej republiky spolieha na to, že agónia tejto vlády bude pokračovať, a že toto referendum nakoniec nebude vyhlásené.

Svedčí o tom jej argumentácia ako aj mediálne vyjadrenia, ktoré už sami o sebe prejudikujú právny názor postavený proti možnosti konania referenda. Prezidentka vo svojom prejave dala najavo, že neverí pozitívnemu rozhodnutiu Ústavného súdu.

Presne pomenovala a argumentovala právny základ nevykonateľnosti referenda postavený na hypotéze porušenia práva poslancov NR SR. O to dôležitejšie je teraz, aby ústavní právnici svojimi argumentmi podporili petičný výbor. Totižto podľa § 105 ods. 3 zákona o Ústavnom súde Slovenskej republiky môžu k tomuto konaniu predložiť svoje stanoviská na Ústavný súd Slovenskej republiky všetci zástupcovia odbornej verejnosti aj bez vyžiadania a Ústavný súd Slovenskej republiky na tieto pri svojom rozhodovaní môže prihliadať. Vyzývame preto všetkých ústavných právnikov podporujúcich myšlienku referenda, aby tak konali.

Slovenská národná strana v zastúpení člena petičného výboru Petra Deďa už iniciovala zvolanie petičného výboru za účelom prejednania právneho zastúpenia petičného výboru na Ústavnom súde a náležitej prípravy stanoviska petičného výboru, o ktoré Ústavný súd v najbližšej dobe petičný výbor v tomto konaní vyžiada. Samozrejme aj SNS dodá svoju právnu argumentáciu prostredníctvom pána Deďa.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu