- Reklama -
Úvod Aréna Suchoba sa vrátil z Dubaja, absolvoval päťhodinový výsluch

Suchoba sa vrátil z Dubaja, absolvoval päťhodinový výsluch

0
kajúcnik Michal Suchoba (Foto: Allexis.sk)

Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko a v tomto čase by sa už mal nachádzať v Bratislave. Informovala o tom televízia JOJ na svojom spravodajskom webe noviny.sk. Koncom marca sa údajne uskutočnil výsluch Michala Suchobu cez telemost. Obvinený sa totiž nachádzal v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Podľa hodnoverného zdroja televízie má Michal Suchoba výsluch zopakovať už priamo pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA).

V čase zadržania a obvinenia exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a viceprezidenta Daniela Čecha sa Michal Suchoba trestnému konaniu pobytom v Abu Dhabí vyhol. Jeho údajní komplici s ďalšími osobami skončili následne vo väzbe aj s ďalším známym veľkopodnikateľom Jozefom Brhelom. Aktuálne Michal Suchoba údajne nemá žiadne záruky, pre ktoré by ho NAKA počas výsluchu, ak na to vyšetrovatelia majú dôvod, nezadržala.

Michal Suchoba Foto: (TASR)

Výsluch Milana Suchobu trval viac ako päť hodín. Návrh na jeho väzobné stíhanie zatiaľ podaný nebol. Vypovedať mal najmä v prípade kauzy Mýtnik. „Vypovedal v kauze Mýtnik. V podstate zopakoval svoj predošlý výsluch, ktorý prebiehal prostredníctvom telemostu. Výsluch bol dlhší, pretože neodmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa ani na ostatné otázky obhajcov,“ povedal Suchobov obhajca, advokát Miroslav Ivanovič.

Na otázku prečo prišiel podnikateľ vypovedať na Slovensko osobne advokát odpovedal, že jeho mandant chcel vypovedať osobne stále. V dôsledku zadržania dokladov však bol nútený vypovedať prostredníctvom telemostu. „Akonáhle mu boli vrátené doklady cestovné a bol zrušený zákaz vycestovať z Abú Dhabí, tak sme kontaktovali vyšetrovateľov a zúčastnili sme sa dnešného výsluchu,“ dodal Ivanovič.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu