štvrtok, 17 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Dohodu s ex funkcionárom SIS Beňom bude súd schvaľovať koncom mája

Dohodu s ex funkcionárom SIS Beňom bude súd schvaľovať koncom mája

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 27. mája verejné zasadnutie, na ktorom by mal rozhodovať o návrhu na schválenie dohody o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným Borisom Beňom. Bývalý námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) je stíhaný pre zločin prijímania úplatku a dva prečiny ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Skutky sa podľa prokuratúry týkajú poskytnutia informácií z prostredia SIS neoprávneným osobám a vyžiadania úplatku viacerými osobami od podnikateľského subjektu pre vybavenie odblokovania zablokovaného majetku na Kriminálnom úrade finančnej správy.

Podľa medializovaných informácií sa Boris Beňa s prokurátorom dohodol na dvojročnom treste väzenia s podmienečným odkladom na štyri až päť rokov. Koncom apríla bol obvinený prepustený z väzby.

Bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu zadržali ešte minulý rok v rámci policajnej akcie Judáš. Podľa orgánov činných v trestnom konaní poskytoval neoprávnene informácie napríklad bývalému šéfovi daňových kriminalistov Ľudovítovi Makóovi alebo podnikateľovi, ktorý je momentálne v postavení spolupracujúceho obvineného.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 15:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -