nedeľa, 20 júna, 2021
22 C
Bratislava
Úvod Aréna Bittó Cigániková: Ak Sme rodina podporí návrh Hlasu na jednorazový 300-eurový prídavok...

Bittó Cigániková: Ak Sme rodina podporí návrh Hlasu na jednorazový 300-eurový prídavok na dieťa, porušia koaličnú zmluvu

Ak poslanci Národnej rady SR za hnutie Sme rodina v parlamente podporia, aby opozičný návrh na vyplatenie jednorazového prídavku na dieťa v sume 300 eur prešiel do druhého čítania, porušia tým koaličnú zmluvu. Na utorkovej tlačovej besede to povedala poslankyňa parlamentu za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Bittó Cigániková.

„Ak zahlasujú, bude to porušenie koaličnej zmluvy,” povedala. Ako dodala, z tohto prístupu je sklamaná. „SaS drží dohody, my takéto veci nerobíme,” dodala. Konaním poslancov za hnutie Sme rodina sa chcú liberáli zaoberať na koaličnej rade. Podľa nej by mala vláda pripraviť systémový návrh na podporu rodín.

Ako uviedla predsedníčka strany Za ľudí a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová, aj ona avizované konanie poslancov za hnutie Sme rodina považuje za porušenie koaličnej zmluvy. „Budeme mať teraz koaličnú radu práve k tomuto bodu,” povedala. Vládna koalícia sa podľa nej dohodla, že finančnú situáciu rodín bude riešiť samotná vláda. „Takéto prípady by sa nemali stávať,” dodala.

Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho navrhujú, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa. Podporu tomuto návrhu v parlamente vyjadrilo viacero poslancov za hnutie Sme rodina.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -