štvrtok, 17 júna, 2021
29.3 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO: Vojna fanúšikov. Holandská polícia vyšetruje výbuchy v baroch

VIDEO: Vojna fanúšikov. Holandská polícia vyšetruje výbuchy v baroch

Výbuch, ktorý pravdepodobne spôsobil silný ohňostroj, v piatok v neskorých večerných hodinách rozbil sklenenú výplň kaviarne v Amsterdame, ktorá je známa ako miesto stretnutí fanúšikov miestneho futbalového klubu Ajax.

K incidentu došlo deň po tom, čo podobný výbuch poškodil bar v Rotterdame, kam chodili fanúšikovia konkurenčného klubu Feyenoord, za ktorý hráva aj slovenský útočník Róbert Boženík. Pri oboch výbuchoch našťastie nehlásili žiadne zranenia.

Ajax minulý týždeň spečatil 35. majstrovskú trofej v holandskej Eredivisie. V nedeľu nastúpi v ligovom stretnutí práve na ihrisku Feyenoordu. Pre pandemické obmedzenia nebudú na štadióne žiadni fanúšikovia.

Holandská polícia v súvislosti s výbuchmi vyšetruje motív i možnú spojitosť so spomenutým zápasom. V piatok zatkla 21-ročného muža z Amsterdamu, ktorý je podozrivý z účasti na sérii podobných výbuchov v Rotterdame, a to aj vo dvoch baroch, kde sa stretávajú priaznivci Feyenoordu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 13:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -