sobota, 19 júna, 2021
24.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Ukrajina: USA budú podporovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny, vyhlásil Blinken

Ukrajina: USA budú podporovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny, vyhlásil Blinken

Šéf americkej diplomacie Antony Blinken sa vo štvrtok v Kyjeve stretol so svojím ukrajinským náprotivkom Dmytrom Kulebom. Počas návštevy zdôraznil, že Washington bude podporovať „suverenitu, územnú celistvosť a nezávislosť Ukrajiny“.

Blinken zároveň ubezpečil Kulebu, že Spojené štáty budú pomáhať Ukrajine „v posilňovaní vlastnej demokracie, budovaní inštitúcií a presadzovaní protikorupčných reforiem“.

Keďže na východe Ukrajiny stále pôsobia separatisti podporovaní Ruskom, Ukrajinci vkladajú do Blinkenovej štvrtkovej návštevy veľké nádeje. Očakávajú zvýšenú vojenskú pomoc i podporu členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO). Podľa analytika Volodymyra Fesenka Ukrajina „očakáva, že rozšírenie a posilnenie americkej pomoci Ukrajine úspešne odrazí ruskú agresiu“.

Po stretnutí s Kulebom sa Blinken pripojil k metropolitovi Epifanijovi – hlave ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, ktorá sa odštiepila od ruskej pravoslávnej cirkvi – pri kladení kvetov k pamätníku ukrajinských vojakov zabitých v konflikte na východe krajiny a pri prehliadke Kláštora svätého Michala.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 19. júna 2021 - 23:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -