sobota, 19 júna, 2021
24.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko: Merkelová zdôraznila dôležitosť transatlantických vzťahov

Nemecko: Merkelová zdôraznila dôležitosť transatlantických vzťahov

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v stredu zdôraznila dôležitosť úzkych transatlantických vzťahov so Spojenými štátmi. „Spojené štáty sú a zostanú najdôležitejším partnerom Európy,” povedala členom jej konzervatívneho bloku v Berlíne s tým, že v súčasnosti sú tieto vzťahy dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.

Merkelová sa často, v najrôznejších oblastiach, dostávala do sporu s bývalým americkým prezidentom Donaldom Trumpom a pripustila, že „naše partnerstvo počas posledných niekoľkých rokov nebolo také vitálne, ako by mohlo byť”.

Vyjadrila preto úľavu, že pod prezidentom Joeom Bidenom je spolupráca opäť užšia a vyrovnanejšia, i keď naznačila, že chvíľu potrvá, kým sa uhladia všetky ostré hrany. „Je mi jasné a bolo mi to jasné aj počas náročnejších rokov, že odpovede na problémy a otázky budúcnosti môžeme nájsť len v užšej spolupráci,” doplnila.

Spojené štáty a Európa podľa kancelárky čelia viacerým vážnym spoločným výzvam, ako sú pandémia, klimatická zmena i zmeny súvisiace s „ekonomickou a politickou silou Číny a čiastočne veľmi agresívnym vystupovaním Ruska”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 19. júna 2021 - 23:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -