Banská Bystrica: Zhromaždenie motorkárov Nočných vlkov nebolo ohlásené, porušovali pokyny, tvrdí polícia

0
Banská Bystrica, Noční vlci (Foto: Facebook Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku)

Stretnutie motorkárov, takzvaných Nočných vlkov, v sobotu 1. mája na pešej zóne Námestia SNP v Banskej Bystrici pri Pamätníku hrdinov sovietskej a rumunskej armády nebolo podľa vedenia mesta ohlásené. Ako radnica uvádza v tlačovej správe, mesto z tohto dôvodu prenechalo zabezpečenie poriadku príslušným orgánom oprávneným v takýchto situáciách konať. Motorkári nerešpektovali pokyny polície a dostali viacero pokút.

Po príjazde do centra mesta príslušníci štátnej polície Nočných vlkov nasmerovali na Kapitulskú ulicu, kde si mali podľa pokynu svoje motorky zaparkovať a následne sa pešo presunúť na pietne miesto. „Rázne odmietame dezinformácie, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, v ktorých pisateľ uvádza, že motocyklistov na Námestie SNP nasmerovala hliadka Policajného zboru Slovenskej republiky. Toto tvrdenie sa nezakladá na pravde,“ hovorí Petra Kováčiková z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

V rámci slovenskej časti spomienkovej akcie Cesty Víťazstva 2021 položili predstavitelia klubu Noční vlci – Slovensko veniec k pamätníku Červenej armády a rumunských vojakov v Banskej Bystrici. ((Foto: Facebook Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku)

Motorkári pokyny polície nerešpektovali a motocyklami vošli na pešiu zónu, kde je vstup takýchto dopravných prostriedkov zakázaný. Príslušníci Mestskej polície (MsP) Banská Bystrica uložili na mieste viacero pokút v zmysle priestupkového zákona a z Námestia SNP Nočných vlkov po zdokumentovaní stavu veci vykázali. Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie z porušenia iných všeobecne záväzných právnych predpisov, vec bude po vyhodnotení dôkazov zo strany MsP postúpená na rozhodnutie príslušnému správnemu orgánu.

„Sme presvedčení, že vďaku za oslobodenie Banskej Bystrice Rumunskej kráľovskej armáde a Sovietskej armáde je potrebné vyjadrovať dôstojne, slušne a pri dodržiavaní všetkých zákonov. Dištancujeme sa od zneužívania pripomenutí významných historických udalostí na zvyšovanie politického napätia,“ dodáva vedenie krajského mesta.

- Reklama -