Fico: Vláda je úplne mimo reality…

1
Robert Fico (Smer-SD) Foto: TASR

Najdôležitejšie na programovom vyhlásení vlády Eduarda Hegera, ktoré bolo predložené do parlamentu, je to, čo tam už nie je. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedala podpredsedníčka vlády a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Podľa nej súčasná vládna koalícia už v priebehu minulého roku odviedla kus práce v troch oblastiach, konkrétne v oblasti protikorupčnej legislatívy, prorodinnej politiky a tiež v oblasti zlepšenia fungovania štátu.

  • Protikorupčná legislatíva

V oblasti protikorupčnej legislatívy podľa Remišovej koalícia prijala zákon o zaistení majetku a ďalšie reformy v justícii. „V prorodinnej politike sme zvýšili daňový bonus, vyriešili sme situáciu tak, aby sa dôchodkyniam započítala do dôchodku aj výchova detí,” uviedla Remišová.

Podpredsedníèka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová poèas rokovania 27. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 30. apríl 2021. Foto: SITA/Kancelária Národnej rady SR

Pokiaľ ide o zlepšenie fungovania štátu, podľa vicepremiérky koalícia „čistila” oblasti eurofondov a IT a tiež sa zamerala na protibyrokratické zákony.

  • Programové vyhlásenie vlády

Podľa predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica v celom programovom vyhlásení súčasnej vlády nie je jediná zmienka o 11 700 obetiach ochorenia COVID-19. „Ja som si prečítal programové vyhlásenie vlády opakovane a nie je tam nič napísané, že „Je nám to ľúto” alebo „Budeme s tým niečo robiť“,” povedal Fico s tým, že toto len potvrdzuje, že vláda je „mimo reality”.

  • Rast nezamestnanosti

Predsedovi Smeru tiež prekáža, že dokument nereflektuje navýšenie deficitu verejných financií z minulého roku a tiež rast nezamestnanosti. „Pokiaľ ide o rast zamestnanosti, sme na tom najhoršie v rámci Európskej únie, pretože v poslednom štvrťroku 2020 sme boli poslední spomedzi členských štátov,” dodal s tým, že programové vyhlásenie nereaguje na najdôležitejšie dianie.

1 komentár

  1. To že sme najhorší čo sa týka nezamestnanosti za to nesie plnú zodpovednosť táto liberálno-fašistická vláda!!! Ale čo si ľudia zvolili tak to teraz majú. Užívajte si to pokiaľ sa dá. Ha, ha, ha … patrí vám to!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu