nedeľa, 20 júna, 2021
22 C
Bratislava
Úvod Aréna Košice: Pri výbuchu pece v Šaci sa zranili ľudia

Košice: Pri výbuchu pece v Šaci sa zranili ľudia

Pri výbuchu pece v priemyselnom parku Bočiar v košickej mestskej časti Šaca utrpeli zranenia tri osoby, hasiči sú na mieste. Informovala o tom Katarína Križanová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Podľa jej slov došlo k výbuchu pri spúšťaní pece. “Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že následkom výbuchu došlo k požiaru, ktorý sa im podarilo rýchlo zlikvidovať,” spresnila s tým, že v čase explózie sa pri peci nachádzalo sedem osôb, z toho tri utrpeli zranenia rôzneho rozsahu a momentálne sa nachádzajú v opatere záchrannej zdravotnej služby.

Križanová dodala, že zasahujúci hasiči vykonávajú prieskum areálu a odvetrávajú priestory.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová uviedla, že vyslané dve posádky záchranárov na mieste ošetrili troch mužov. “Dvaja z nich utrpeli popáleniny na rôznych častiach tela, tretí si zlomil predlaktie. Všetci boli prevezení do nemocnice,” povedala.

Na snímke areál magnezitky v priemyselnom parku Bočiar v mestskej časti Košice-Šaca 30. apríla 2021, kde došlo k výbuchu pece a následnému požiaru. Zranenia utrpeli tri osoby. (Foto: TASR)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 08:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -