USA: Do Indie dorazila prvá dávka pomoci v boji proti koronavírusu

0
Spojené štáty v piatok 30. apríla 2021 dopravili do Indie prvú časť sľúbenej zdravotnej pomocii. Na snímke vojenské transportné lietadlo, ktoré pristálo na medzinárodnom letisku v Naí Dillí, priviezlo viac ako 400 kyslíkových fliaš a ďalšieho vybavenia pre nemocnice, i takmer jeden milión rýchlotestov. (Foto: TASR/AP)

Spojené štáty v piatok dopravili do Indie prvú časť sľúbenej zdravotnej pomoci, informovala agentúra AFP.

Vojenské transportné lietadlo, ktoré pristálo na medzinárodnom letisku v Naí Dillí, priviezlo viac ako 400 kyslíkových fliaš a ďalšieho vybavenia pre nemocnice, i takmer jeden milión rýchlotestov.

Vojenské transportné lietadlo, pristáva na medzinárodnom letisku v Naí Dillí s nákladom viac ako 400 kyslíkových fliaš a ďalšieho vybavenia pre nemocnice, i takmer jeden milión rýchlotestov. (Foto: TASR/AP)

Americký prezident Joe Biden prisľúbil v pondelok v telefonáte s indickým premiérom Naréndrom Módím okamžitú pomoc Indii, ktorá čelí prudkému nárastu počtu prípadov nákazy novým koronavírusom.

Americké úrady uviedli, že v najbližších dňoch do Indie letecky dopravia ďalšie vybavenie. Pomoc Indii poskytli aj ďalšie krajiny i Európska únia.

India vo štvrtok hlásila rekordných 379.257 nových prípadov nákazy a 3645 súvisiacich úmrtí, informovalo tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Počet novoinfikovaných predstavuje vôbec najvyšší denný prírastok na svete, uviedla vo štvrtok agentúra AFP s tým, že oficiálne počty nakazených i obetí v tejto krajine pravdepodobne odrážajú len zlomok skutočných čísel.

Spojené štáty v piatok 30. apríla 2021 dopravili do Indie prvú časť sľúbenej zdravotnej pomoci. (Foto: TASR/AP)
- Reklama -