Pred 25 rokmi zavraždili Róberta Remiáša, prípad polícia stále vyšetruje

0
Pamätný kríž na mieste vraždy bývalého policajta Róberta Remiáša (Autor: TASR)

Presne pred 25 rokmi (29. apríla 1996) zavraždili vo veku 25 rokov Róberta Remiáša. Polícia jeho vraždu stále vyšetruje. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

“Vo veci vraždy Róberta Remiáša je v súčasnosti vedené trestné stíhanie pre trestný čin vraždy a sú vykonávané úkony, ako v rámci operatívno-pátracej činnosti, tak aj v rámci vyšetrovania a to aj cestou právnej pomoci,” spresnil Slivka. Doplnil, že v rámci vyšetrovania neboli doposiaľ zadokumentované také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vzniesť obvinenie konkrétnej osobe.

“Pre úplnosť dodávame, že v minulosti bolo pre uvedený skutok vznesené obvinenie trom osobám,” podotkol. Šlo o bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana Lexu, dnes už mŕtveho Imricha Oláha a na doživotie odsúdeného Jozefa Roháča.

“Vec dvoch z nich bola vylúčená na samostatné konanie a na základe rozhodnutia prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava dňa 6. septembra 2006 bolo im zastavené trestné stíhanie a o vzťahu k tretiemu obvinenému bolo trestné stíhanie zastavené rozhodnutím špeciálneho prokurátora z 21. septembra 2006,” dodal Slivka. Vyhlásil, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie ďalšie bližšie informácie k danému prípadu nie je možné poskytnúť.

Matka zavraždeného Róberta Remiáša Anna Remiášová, dnes poslankyňa NR SR (OĽaNO) (Autor: TASR)

Na vražde sa mal podľa pôvodného obvinenia podieľať aj niekdajší šéf sýkorovcov Miroslav Sýkora. V čase vznesenia obvinenia údajným páchateľom však už bol viac rokov mŕtvy, a tak ho polícia nemohla stíhať.

Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom.

- Reklama -