štvrtok, 17 júna, 2021
28.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Francúzska vláda navrhla sprísnenie zákona o boji proti terorizmu

Francúzska vláda navrhla sprísnenie zákona o boji proti terorizmu

Francúzska vláda v stredu navrhla sprísniť zákon o boji proti terorizmu po tom, ako minulý štvrtok prišla pri útoku nožom o život policajtka. Informovala o tom agentúra DPA.

Francúzsky premiér Jean Castex po stretnutí s prezidentom Emmanuelom Macronom povedal, že hrozba islamistického terorizmu je stále veľmi vysoká.

Takisto podľa neho narastá množstvo trestných činov, ktorých páchateľmi sú tzv. osamelí vlci. Tí nemusia byť nevyhnutne členmi organizovaných teroristických sietí a pre bezpečnostné zložky sú neznámi.

Vláda a právny systém podľa premiéra potrebujú viac prostriedkov – vzhľadom na nové hrozby a skutočnosť, že sa zvyšuje počet ľudí, ktorí sa radikalizujú prostredníctvom sociálnych sietí.

Tajné služby budú na základe tohto zákona môcť v zvýšenej miere využívať algoritmy na sledovanie osôb podozrivých z terorizmu on-line a rozšíriť dohľad nad osobami, ktoré boli uväznené v súvislosti s trestnými činmi terorizmu.

Minister vnútra Gerald Darmanin povedal, že zákon by mal bezpečnostným službám pomôcť držať krok s novými technológiami.

Francúzska policajtka zahynula vo štvrtok po tom, ako na ňu zaútočil nožom muž z Tuniska, ktorého následne zastrelili policajti.

Castex však uviedol, že tento návrh zákona je v príprave už dlhší čas. Návrh vypracovali ministerstvo spravodlivosti a ministerstvo vnútra.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,210 +61 Dnes Úmrtí 12,464 +8 Dnes Uzdravení 377,673 Infikovaných 1,073 Last updated: 17. júna 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -