streda, 16 júna, 2021
19.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Heger: Ak existuje lepšie riešenie ako núdzový stav, poďme ho zrealizovať

Heger: Ak existuje lepšie riešenie ako núdzový stav, poďme ho zrealizovať

Ak existuje lepšie riešenie ako núdzový stav, premiér Eduard Heger (OĽANO) by ho podporil. Kľúčové slovo by podľa neho mal mať minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). O predĺžení núdzového stavu majú v pondelok večer hovoriť koaliční partneri. Pandemická komisia vlády SR odporúča predĺžiť núdzový stav o ďalších 30 dní.

“Dnes na koaličnej rade sa o tom porozprávame. Ak existuje lepšie riešenie, poďme ho zrealizovať, ja som určite za. Ale pamätajme na to, že kľúčové slovo by mal mať minister zdravotníctva, pretože on nesie ťarchu zodpovednosti za všetkých pacientov, ktorí sú dnes hospitalizovaní na lôžkach v nemocniciach a ktorým nemôžeme povedať, že nemáme pre nich od zajtra starostlivosť,” skonštatoval pred novinármi premiér.

Núdzový stav nie je podľa Hegera politickým nástrojom, ale nástrojom na ochranu občanov a ich zdravia. Nechcú ho predlžovať nezmyslene.

Pandemická komisia zároveň považuje za vhodné ukončiť pravidelné testovanie v školách a nahradiť ho intervenčným testovaním v školských zariadeniach, okrem testovania v čiernych okresoch podľa COVID automatu. O testovaní v školách bude podľa Hegera informovať minister zdravotníctva.

Premiér ešte v nedeľu (25. 4.) hovoril o potrebe predĺžiť núdzový stav. Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár je, naopak, proti jeho predĺženiu. Strana Za ľudí sa chce riadiť názormi odborníkov v pandemickej komisii a ministra zdravotníctva. SaS navrhuje namiesto predĺženia núdzového stavu novelizovať zákon o hospodárskej mobilizácii, čím by sa umožnilo ukladanie pracovnej povinnosti mimo núdzového stavu.

Núdzový stav naposledy predĺžila vláda od 20. marca o ďalších 40 dní. Platí do 28. apríla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,087 +49 Dnes Úmrtí 12,446 +5 Dnes Uzdravení 377,425 Infikovaných 1,216 Last updated: 16. júna 2021 - 00:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -