streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPremiéri krajín V4 vyjadrili solidaritu s Českom, hovoria o akte agresie Ruska

Premiéri krajín V4 vyjadrili solidaritu s Českom, hovoria o akte agresie Ruska

Predsedovia vlád krajín V4 spoločnou deklaráciou vyjadrili solidaritu s Českou republikou. Reagovali tak na informácie o zapojení ruskej vojenskej rozviedky do výbuchu v muničnom sklade vo Vrběticiach z roku 2014. Hovoria o akte agresie Ruska. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

“Tento čin odsúdili ako ďalší akt agresie Ruska a porušenie medzinárodného práva na európskom území s tým, že takéto aktivity nemôžu rozdeliť Európu. Premiéri Vyšehradskej skupiny sú preto odhodlaní spolu s ďalšími členskými štátmi prijať opatrenia na posilnenie odolnosti celej Európskej únie,” ozrejmil ÚV.

Pondelkové stretnutie premiérov V4 formou videokonferencie zvolal poľský premiér Mateusz Morawiecki ako premiér krajiny predsedajúcej V4. Námestník poľského ministra zahraničných vecí Pawel Jabloňski vo vysielaní rozhlasovej stanice TOK FM vysvetlil, že schôdza V4 bola zvolaná v reakcii na to, čo sa stalo minulý týždeň – počnúc výsledkami vyšetrovania výbuchu v muničnom sklade v českých Vrběticiach po “diplomatickú vojnu” medzi Českom a Ruskom. Hlavným cieľom schôdzky premiérov V4 mala byť koordinácia zahraničnej politiky v regióne.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 13:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -