pondelok, 28 novembra, 2022
3.3 C
Bratislava
ÚvodArénaMinisterka Kolíková sa obrátila na Hegera a Lengvarského. Zmluvu o nákupe Sputnika...

Ministerka Kolíková sa obrátila na Hegera a Lengvarského. Zmluvu o nákupe Sputnika V treba zverejniť

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) verí, že zmluva o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V bude v najbližších dňoch zverejnená. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Peter Bubla.

  • Zmluva má byť sprístupnená

“Je to zmluva, ktorá patrí medzi zmluvy, ktoré majú byť povinne zverejňované, rovnako je to zmluva, ktorá v zmysle infozákona má byť sprístupnená na základe infožiadosti,” zopakovala s tým, že toto stanovisko ministerstva komunikovala aj na vláde. “Na základe pokynu pána premiéra som ho konzultovala aj s pánom podpredsedom Štefanom Holým (Sme rodina), s ktorým máme k tomu zhodu, a rovnako som ho konzultovala aj s pánom ministrom zdravotníctva, ktorý je o ňom upovedomený,” zdôraznila. MS SR ďalej uviedlo, že podmienkou nadobudnutia účinnosti povinne zverejňovanej zmluvy je jej zverejnenie.

  • Osobnosti z vedeckého prostredia požívajú veľkú dôveru verejnosti

“V súvislosti s nákupom vakcín Sputnik sa vyjadrujú vedci, vedecké inštitúcie, Slovenská akadémia vied, Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Osobnosti z vedeckého prostredia požívajú veľkú dôveru verejnosti a myslím si, že je veľmi dôležité a správne, že aj v tejto otázke zaujímajú jasný, nezaujatý a nestranný postoj,” doplnila. Zároveň im v tejto súvislosti vyjadrila podporu.

  • Rusi požiadali o vrátenie vakcín, tvrdí Matovič

Expremiér a minister financií Igor Matovič (OĽANO) vo štvrtok (15. 4.) povedal, že Rusi požiadali o vrátenie vakcín pre neuhradenie dodávky. Má však ísť o zámienku. Tvrdí, že v skutočnosti nešlo o peniaze, ale Rusom malo prekážať stanovisko ŠÚKL, ktorý spochybnil reputáciu vakcíny. Žiadali preto testy v OMCL laboratóriu, nie v “nepriateľskej organizácii”.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -