piatok, 30 júla, 2021
32.4 C
Bratislava
ÚvodArénaĎuriš Nicholsonová: Politici SaS už len držia balónik

Ďuriš Nicholsonová: Politici SaS už len držia balónik

“Som rada, že som odišla zo SaS,” vyhlásila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti. Dôvod? Správanie vicepremiéra Igora Matoviča a pozícia koaličného partnera, jej bývalej strany SaS. Nicholsonová je podľa vlastných slov rada, že “nemusím spolu s nimi zdieľať ich nezávideniahodnú pozíciu – pozíciu tých, ktorí teraz už naozaj len držia balónik.”

Podľa europoslankyne Igor Matovič úplne nepochopiteľne útočí na ženu, riaditeľku Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzanu Baťovú a nezmyselne sa na ňu snaží presunúť zodpovednosť za kauzu Sputnik V.

Matovič podľa Ďuriš Nicholsonovej vážne poškodzuje meno Slovenska vo svete, vrátane EÚ. “Ukazuje prstom na Ivana Korčoka a Martina Klusa a nazýva ich idiotmi, pritom užitočným idiotom Putinovej vlády je on sám,” myslí si europoslankyňa. Navyše, Matovič podľa nej klame tak, že “by sa za to nemuseli hanbiť ani Fico a Kaliňák”. Matovič je dnes podľa nej ten, kto dehonestuje novinárov, útočí na nich a skrýva sa pred nimi.

Ďuriš Nicholsonová pripomína, že táto vláda mala byť pre mnohých vládou zmeny. “Igor Matovič je hanba vlády zmeny… A je najväčším dôvodom, pre ktorý rastie už nielen Pellegrini a Fico, ale ešte aj ten Danko, ktorý by za normálnych okolností plával medzi ostatným politickým planktónom. Ak tu nevznikne jedna slušná alternatíva voči bývalým a súčasným vládnym stranám, nie nejaká 7% strana, ale silná strana so silným lídrom, už čoskoro budeme tam kde sme boli – budeme čiernym miestom na mape Európy. A poďakovať sa potom môžme Igorovi Matovičovi. Matovič musí odísť z vlády, najlepšie z politiky. Len nájsť toho, kto ho k tomu prinúti. Premiér Heger, ani koaliční partneri to asi nebudú, že?” uvažuje Ďuriš Nicholsonová.

728*90

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,581 +44 Dnes Úmrtí 12,536 Uzdravení 379,498 Infikovaných 547 Last updated: 30. júla 2021 - 16:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -