nedeľa, 9 mája, 2021
15.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrini: Ak Heger neodvolá Matoviča, budeme iniciovať odvolanie

Pellegrini: Ak Heger neodvolá Matoviča, budeme iniciovať odvolanie

Ak premiér Eduard Heger neodvolá z funkcie vicepremiéra a ministra financií Igora Matoviča (obaja OĽANO), jeho odvolanie budú iniciovať nezaradení poslanci združení v mimoparlamentnej strane Hlas-SD na jednej z prvých parlamentných schôdzí po vyslovení dôvery vláde. Oznámil to predseda strany Peter Pellegrini počas štvrtkovej tlačovej konferencie.

Strana tak reaguje aj na štvrtkové vyhlásenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej o tom, že dôvodom požiadavky z ruskej strany na vrátenie vakcín Sputnik V nebolo testovanie v necertifikovanom laboratóriu, ale iná skutočnosť.

Pellegrini vyjadril podozrenie, či dôvodom na vrátenie vakcíny náhodou nebolo to, že za ne Slovensko do výzvy nezaplatilo. Žiada preto premiéra, aby odpovedal na otázky o tom, kto podpísal zmluvu o dodávke týchto vakcín, kedy bola zmluva podpísaná, kedy došlo k úhrade za tieto vakcíny, koľko za ne Slovensko zaplatilo, k čomu všetkému krajinu táto zmluva zaväzuje a na základe čoho konkrétny človek podpísaný pod zmluvou túto zmluvu podpísal.

“Ak premiér nielenže nezverejní tieto zmluvy, ale nepodá ani návrh na odvolanie Matoviča z funkcie ministra financií, pretože on nielen že nezvláda funkciu ministra financií, ale ešte aj pácha obrovské medzinárodné reputačné škody tejto krajine a zdá sa, že aj ekonomické, tak chcem jasne povedať, že v blížiacom sa hlasovaní o vyslovení dôvery vláde SR (nezaradení, pozn.) poslanci v Hlas-SD automaticky nezahlasujú za vládu Hegera, ale naozaj okamžite po tom, ako bude vyslovená dôvera tejto vláde, v ktorej bude naďalej sedieť Igor Matovič, strana Hlas-SD bude iniciovať ako jednu z prvých schôdzí návrh na odvolanie Matoviča z pozície ministra financií,” uzavrel Pellegrini. Argumentuje to tým, že Matovič zlyháva, klame v priamom prenose a takýto človek nemôže narábať s financiami všetkých daňových poplatníkov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,395 Úmrtí 11,990 Uzdravení 367,486 Infikovaných 5,919 Last updated: 9. mája 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -