nedeľa, 5 decembra, 2021
0.2 C
Bratislava
ÚvodArénaZákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, tvrdí Generálna prokuratúra SR

Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný, tvrdí Generálna prokuratúra SR

Zákon o preukazovaní pôvodu majetku je nefunkčný a prakticky neaplikovateľný. Potvrdzovať to majú skúsenosti orgánov prokuratúry z aplikačnej praxe. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Doplnil, že generálny prokurátor Maroš Žilinka v tejto súvislosti listom požiadal ministerku spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú (Za ľudí) o vytvorenie expertnej pracovnej skupiny.

Cieľom pracovnej skupiny by mala byť príprava legislatívnej zmeny, umožňujúcej efektívne a účinné odčerpávanie majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov. “GP SR považuje odoberanie výnosov a majetku nadobudnutého z nelegálnych zdrojov za jednu z najvyšších priorít. Preto je pripravená aktívne participovať na príprave takého zákona o preukazovaní pôvodu majetku, ktorý bude efektívny a splní sledovaný účel,” zdôraznil Žilinka.

Doplnil, že GP SR je pripravená poskytnúť expertné kapacity, poznatky a skúsenosti z aplikačnej praxe, nevyhnutné na prípravu legislatívnych zmien potrebných na sfunkčnenie systému odčerpávania majetku nadobudnutého z nelegálnych príjmov.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) túto iniciatívu generálneho prokurátora privítala. “Uvedenú iniciatívu máme aj v pláne legislatívnych úloh. Zároveň rátam s tým, že zaangažovaný do tohto bude aj náš podpredseda Juraj Šeliga, ktorý sa téme venuje,” povedala.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 722,108 Úmrtí 14,771 Uzdravení 587,642 Infikovaných 119,695 Last updated: 5. decembra 2021 - 03:25 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img