utorok, 18 mája, 2021
9.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Francúzsky minister: Na toto je počas pandémie ešte príliš skoro

Francúzsky minister: Na toto je počas pandémie ešte príliš skoro

Podľa francúzskeho ministra pre európske záležitosti Clémenta Beauna je ešte príliš skoro hovoriť o tom, či budú toto leto možné dovolenky v zahraničí, keďže Európa čelí tretej vlne pandémie nového koronavírusu.

V mnohých európskych krajinách platia prísne blokády na zastavenie ochorenia COVID-19. To má negatívny vplyv na vyhliadky na zotavenie cestovného ruchu počas kľúčovej letnej sezóny. Vlády sa pritom snažia definovať časový rámec pre postupné opätovné otváranie štátnych hraníc.

“Nemôžem vám povedať, kedy budeme môcť obnoviť cestovanie po Európe,” povedal Beaune pre televíziu LCI. “Dúfam, že to bude možné toto leto,” dodal.

Beaune označil existujúce cestovné obmedzenia za “nevyhnutné zlo” a poznamenal, že členské štáty Európskej únie budú musieť koordinovať uvoľnenie pravidiel až nadíde čas.

“Robíme všetko pre to, aby bolo možné obnoviť cestovanie medzi francúzskymi regiónmi, a potom, dúfajme, do leta aj v rámci Európy. Ale dnes vám nemôžem poskytnúť pevný termín,” pokračoval minister.

Táto neistota má negatívny vplyv aj na francúzsky turistický priemysel. Pred vypuknutím pandémie bolo Francúzsko najnavštevovanejšou krajinou na svete. V roku 2018 zavítalo do krajiny takmer 90 miliónov zahraničných turistov. Turizmus sa pred takzvanou koronakrízou podieľal zhruba 7 % na výkone francúzskej ekonomiky.

Tempo očkovania proti ochoreniu COVID-19 v Európe však zaostáva za výsledkami v Británii a v Spojených štátoch.

Britská vláda v piatok (9. 4.) predstavila nový systém semaforov pre cestovanie, na základe ktorého budú môcť jej obyvatelia začať uvažovať o rezervácii letných dovoleniek v zahraničí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,659 Úmrtí 12,238 Uzdravení 370,990 Infikovaných 4,431 Last updated: 18. mája 2021 - 05:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -