pondelok, 28 novembra, 2022
4 C
Bratislava
ÚvodArénaVeriaci dnes oslávia prvú nedeľu po Veľkej noci Nedeľu Božieho milosrdenstva

Veriaci dnes oslávia prvú nedeľu po Veľkej noci Nedeľu Božieho milosrdenstva

Cirkev oslávi prvú nedeľu po Veľkej noci Nedeľu Božieho milosrdenstva. Na tento deň pripadá oktáva zmŕtvychvstania, ktorá korunuje oslavu veľkonočného tajomstva Krista.

Sviatok Božieho milosrdenstva slávili prvýkrát v Krakovskej arcidiecéze v roku 1985, neskôr sa k tomu pridali niektorí poľskí biskupi vo svojich diecézach. Ján Pavol II. v roku 1995 povolil tento sviatok pre všetky diecézy v Poľsku. Po kanonizácii sestry Faustiny 30. apríla 2000 pápež vyhlásil tento sviatok ako záväzný pre celú cirkev.

Nedeľa Božieho milosrdenstva má významné miesto v liturgickom roku. Je to deň, ktorý nesie v sebe prísľub samého Krista: úplné odpustenie všetkých vín a trestov za hriechy.

Tento sviatok oslávia v on-line podobe aj v Svätyni Božieho Milosrdenstva v Smižanoch. Naplánovaný je celodenný program, ktorý sa bude dať sledovať na YouTube kanáli. Vystúpia v ňom viacerí biskupi, o sviatku bude hovoriť napríklad vladyka Cyril Vasiľ, administrátor Košickej eparchie. Slávnostnú svätú omšu bude sláviť diecézny administrátor Spišskej diecézy Ján Kuboš. Hodinu milosrdenstva priblíži rožňavský biskup Stanislav Stolárik.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -