- Reklama -
Úvod Aréna Buckinghamský palác oznámil, kedy bude pohreb princa Philipa

Buckinghamský palác oznámil, kedy bude pohreb princa Philipa

0
Na snímke noviny s fotografiou zosnulého britského princa Philipa na titulke v Londýne 9. apríla 2021. Britský princ Philip, manžel kráľovnej Alžbety II., zomrel v piatok vo veku 99 rokov. Oznámil to Buckinghamský palác. "Jeho kráľovská výsosť zomrela dnes ráno pokojne na Windsorskom zámku," dodal palác s tým, že ďalšie informácie zverejnia v náležitom čase. (Foto: TASR/AP)

Pohreb britského princa Philipa sa uskutoční 17. apríla na Windsorskom hrade bez prítomnosti verejnosti, oznámil v sobotu Buckinghamský palác.

Podľa agentúry AP palác taktiež uviedol, že princ Harry, ktorý sa vzdal plnenia svojich povinností členov kráľovskej rodiny a teraz žije v Kalifornii, sa zúčastní na pohrebe. Jeho manželke Meghan, ktorá je tehotná, lekár účasť neodporučil.

Manžel kráľovnej Alžbety II. zomrel v piatok ráno vo veku 99 rokov – dva mesiace pred svojimi 100. narodeninami – na Windsorskom hrade.

Princ Philip tento rok strávil mesiac v nemocnici, kde podstúpil zákrok z dôvodu problémov so srdcom. Po prepustení sa 16. marca vrátil na Windsorský hrad. Philip, ktorý sa oženil v roku 1947 v tom čase s budúcou kráľovnou Alžbetou, bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách a súčasne najstarším mužským členom kráľovskej rodiny všetkých čias.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu