Irán prepustil ropný tanker plaviaci sa pod juhokórejskou vlajkou

0
Na snímke juhokórejský ropný tanker MT Hankuk Chemi opúšťa prístav v iránskom Bandar Abbase v piatok 9. apríla 2021. Irán prepustil tanker plaviaci sa pod juhokórejskou vlajkou, ktorý zadržali v januári jeho Revolučné gardy v Perzskom zálive. Iránske revolučné gardy zadržali tanker 4. januára, pretože podľa nich z neho unikala ropa. Členov posádky prepustili vo februári. Na palube tankera bolo 20 členov posádky a plavil sa zo Saudskej Arábie do Spojených arabských emirátov. (Foto: TASR/AP)

Irán prepustil ropný tanker plaviaci sa pod juhokórejskou vlajkou, ktorý zadržali v januári jeho Revolučné gardy v Perzskom zálive, informovalo v piatok juhokórejské ministerstvo zahraničných vecí.

“Loď dnes bezpečne odplávala,” uviedol podľa agentúry DPA rezort diplomacie v Soule s tým, že Irán prepustil aj kapitána plavidla.

Iránske revolučné gardy zadržali tanker 4. januára, pretože podľa nich z neho unikala ropa. Členov posádky prepustili vo februári.

Na palube tankera bolo 20 členov posádky a plavil sa zo Saudskej Arábie do Spojených arabských emirátov (SAE).

K zadržaniu tankera došlo v čase, keď Teherán vyzval Soul, aby odblokoval iránske aktíva, ktoré sú zmrazené v juhokórejských bankách v súvislosti s americkými sankciami, ktoré sú na Irán uvalené. Islamská republika trvala na tom, že zadržanie tankera nemá nič spoločné s iránskymi aktívami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu