štvrtok, 15 apríla, 2021
6.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Mesík: Vývoj pandémie závisí od politiky novej vlády. A od počasia

Mesík: Vývoj pandémie závisí od politiky novej vlády. A od počasia

“K poklesu úmrtí zrejme dôjde aj pri pokračovaní matovičovských politík,” prognózuje vývoj pandémie analytik globálnych rizík Juraj Mesík. Treba však na to, podľa neho, aj slnečný apríl.

Čísla covid-19 sa vyvíjajú priaznivo, ako vidíte ďalší vývoj pandémie po Veľkej noci?

Myslíte Veľkú noc 2021, áno? Lebo vieme, že pán profesor, ktorý v roku 2020 hlásal , že “po Veľkej noci bude po tom”, sa stal miláčikom vlády a dodnes je maskotom vládneho “boja s epidémiou”. 

Na doterajšom konci masakru v štýle “po Veľkej noci bude po tom” je dnes, 5. apríla 2021, oficiálne cez 10 000 mŕtvych. Reálne zhruba dvojnásobok. Do konca roka 2020 na covid zomrelo 2 250 občanov Slovenska a v januári, februári aj v marci k nim pribúdalo zaokrúhlene po 2500 mesačne. 

Bohužiaľ, nič také ružové a nezmyselné ako pán profesor Vám nepoviem. Ako bude pokračovať rast počtu obetí v apríli a ďalej bude záležať od dvoch kľúčových faktorov: od politiky novej vlády a od počasia. 

Skúsme to trošku skonkretizovať – čo bude rozhodujúce, čo sa týka krokov politikov?

  1. Či a ako rýchlo vláda umožní voľný predaj ivermectinu v lekárňach a jeho dostatok na Slovensku. V uplynulých dňoch dorazilo viac ako 60 000 balení, ale veľmi veľa ľudí sa k ním nevedia cez bariéry dostať. 
  1. Či a ako rýchlo vláda spustí program na rýchle zvýšenie hladín vitamínu D u obyvateľov Slovenska.
  1. Či a kedy vláda usmerní ambulantných lekárov aby covid liečili podľa najúčinnejších dostupných protokolov I-MASK a MATH + vypracovaných profesorom Marikom a teamom FLCCC, a nie podľa domorodých karpatských receptúr.

Pokiaľ tieto tri opatrenia nový premiér a nový minister zdravotníctva urobia bezodkladne, bude denný pokles počtu mŕtvych pokračovať podobne ako sa tomu stalo v Južnej Afrike, kde behom 2 mesiacov po oficiálnom povolení ivermectinu padol denný počet obetí covidu z 530 na dnešných 50. Juhoafričanov dnes denne zomiera menej ako Slovákov – Južná Afrika má pritom 60 miliónov obyvateľov a k dnešnému dňu ich je zaočkovaných len 0,5%. V Maďarsku s 9,5 miliónmi obyvateľov dnes denne zomiera rekordných 250 ľudí, je tam pritom aspoň jednou dávkou vakcíny zaočkovaných najviac ľudí v EÚ – 22,3 %. Podobnú situáciou vidíme aj v Južnej Amerike – v Čile s viac ako 36% zaočkovaných jednou dávkou majú rovnaký denný prírastok mŕtvych ako ich má 4 krát chudobnejšia susedná Bolívia, kde je zaočkovaných len 1,7% obyvateľov. Ale v Bolívii je všeobecne dostupný lacný ivermectin.

Ak nový premiér a nový minister zdravotníctva rýchlo urobia tri menované opatrenia, bude pokles počtu obetí covidu na Slovensku rýchly. 

Dobrá správa je, že k poklesu úmrtí zrejme dôjde aj pri pokračovaní matovičovských politík, len to bude pomalšie. A stane sa to len vtedy, ak bude príroda milosrdná a v apríli bude slnečno.

Slnečno kvôli vitamínu D?

Od začiatku apríla je u nás slnko okolo obeda už dostatočne vysoko na to, aby cez atmosféru prechádzalo UV-B žiarenie, ktoré umožňuje tvorbu vitamínu D v ľudskej koži. Stačí 10 minút opaľovania na poludňajšom slnku, aby naša koža vytvorila okolo 20 000 IU vitamínu D na posilnenie našej imunity. Ak bude apríl slnečný a veľa ľudí sa cez poludnia vyrojí na slnko, bude odolnosť populácie stúpať bez ohľadu na to, čo urobí alebo neurobí vláda. Počty mŕtvych budú potom klesať. Zamračený apríl agóniu predĺži.

Len praktická rada: vitamín D treba  na jar chytať keď je najsilnejšie žiarenie, nie keď je najteplejšie. Žiarenie je najsilnejšie okolo poludnia – teplota stúpa s opozdením až neskôr poobede. Je to trochu klamné ale opaľovanie o štvrtej poobede vám v apríli s vitamínom D ešte nepomôže.

Graf úmrtí na covid-19 v prepočte na milión obyvateľov

Pripravujeme na sobotu 10.apríla: Čo sa bude diať o pár mesiacov, na jeseň a v zime 2021? “Oficiálna verzia je, že budeme masovo zaočkovaní a život bude šeja-hoj,” hovorí Mesík. Ale bude to tak naozaj?

3 KOMENTÁRE

  1. Naša vláda bude aj naďalej vyhlasovať, že všetky obmedzenia sú v záujme zdravia ľudí, ale v skutočnosti sú jej prednejšie záujmy západných farmaceutických gigantov. Preto liečiť covid-19 podľa protokolov I-MASK a MATH+ bude sotva presadzovať, ako aj bezproblémovú dostupnosť ivermektínu. Má na to aj alibi, lebo EMA – predĺžená ruka farmakobiznisu – neodporúča ivermektín na liečbu covid-19.

  2. Vitamin D sa vytvára v pokožke už v apríli, dokonca výraznejšie, nakoľko ešte nie je v pokožke dostatok pigmentu po zimnom období, ktorý filtruje slnečné lúče. V lete už tomu silne bráni vytvorený pigment, rôzne ochranné krémy, dokonca ľudia s tmavou, alebo s opalenou pokožkou výrazne menej získavajú vitamín D.

  3. Vitamín D sa v našich zemepisných šírkach v apríli nevytvára, až v lete. Samozrejme, pobyt na slnku a vzduchu je vždy zdraviu prospešný.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,950 +843 Dnes Úmrtí 10,877 +79 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,773 Last updated: 15. apríla 2021 - 15:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -