Mamojka: Absurdné. Ja že som mal sprostredkovať stretnutie Lučanského so Sátorom? Rozum mi ostáva stáť

0
Mojmír Mamojka (Foto: TASR)

Bývalý sudca Ústavného súdu SR Mojmír Mamojka sa ohradzuje voči tvrdeniam odsúdeného Kristiána Kádara. Ten v procese so zločineckou skupinou sátorovcov uviedol, že Mamojka mal mať účasť na sprostredkovaní stretnutia Ľudovíta Sátora s Milanom Lučanským.

Tvrdenia Kádara označil Mamojka za totálny nezmysel a ak budú ataky pokračovať, zváži ochranu svojho mena právnou cestou. “Je to niečo absolútne absurdné a naozaj mi zostáva občas rozum stáť. O dotknutom procese a viacerých spomínaných menách viem len z médií a taktiež s pánom Lučanským som nemal nikdy žiadny osobný vzťah,” uviedol Mamojka.

vysokopostavený člen zločineckej skupiny sátorovcov Kristián Kádar (Foto: TASR)

Podotkol, že jeho 30-ročnou odbornou špecializáciou je obchodné a hospodárske právo, nie trestné. “Nikdy som nemal ani objektívne ani subjektívne dôvody, ani životnú filozofiu na akékoľvek kontakty s danou sférou. Do včerajšieho dňa som o týchto ľuďoch nemal prakticky žiadnu vedomosť a od včera len mediálnu,” doplnil s tým, že o tento svet sa nikdy nezaujímal.

Lehel Horváth, označovaný za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov. Medzi zavražždenými je aj boss skupiny Ľudovít Sátor. (Foto: TASR)

Mená Lučanského a Mamojku zazneli vo výpovedi svedka Kádara v utorok (30. 3.) na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS). Kádar mal údajne odovzdávať cez tretiu osobu financie v hodnote 75.000 eur za sprostredkovanie stretnutia bossa Sátora s Lučanským v roku 2010. Podľa slov špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica ide o závažné podozrenia, ktoré by mohli byť predmetom ďalšieho záujmu orgánov činných v trestnom konaní.

- Reklama -