štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Putin diskutoval s Merkelovou a Macronom o vakcíne Sputnik V

Putin diskutoval s Merkelovou a Macronom o vakcíne Sputnik V

Možné dodávky ruskej vakcíny Sputnik V do Európskej únie boli medzi témami, o ktorých diskutovali v utorok prostredníctvom videokonferencie ruský prezident Vladimir Putin, nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Emmanuel Macron. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na tlačové oddelenie Kremľa.

 “Osobitná pozornosť bola venovaná úlohe spojiť úsilie v boji proti spoločnej hrozbe – pandémii koronavírusu. V tejto súvislosti lídri diskutovali o opatreniach na zabránenie ďalšiemu šíreniu choroby,” uviedol Kremeľ.

Podľa neho trojica diskutovala aj o “vyhliadkach na registráciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii a jej možné dodávky a spoločnú výrobu v krajinách EÚ”.

ruská vakcína Sputnik V Foto: TASR

Lídri diskutovali aj o situácii vo vzťahoch medzi Ruskom a Európskou úniou. Putin uviedol, že Rusko “je pripravené obnoviť normálnu, odpolitizovanú spoluprácu s Európskou úniou, ak sa preukáže vzájomný záujem”.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -