- Reklama -
Úvod Aréna Podnikateľ Zoroslav Kollár ostáva vo väzbe

Podnikateľ Zoroslav Kollár ostáva vo väzbe

0
Zoroslav Kollár (Foto: pinterest)

Podnikateľ a konkurzný advokát Zoroslav Kollár, zadržaný v rámci minuloročnej policajnej akcie Víchrica, bude naďalej stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v pondelok Najvyšší súd (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

 “Senát 5T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného sudu z 2. marca vo veci obvineného  Zoroslava K., ktorým vyhovel jeho žiadosti o prepustenie z väzby a nahradil väzbu obvineného písomným sľubom obvineného, dohľadom probačného a mediačného úradníka a peňažnou zárukou 100.000 eur,” uviedla hovorkyňa. Ako vysvetlila, NS SR pri konštatovaní dôvodov kolúznej a preventívnej väzby sám rozhodol tak, že žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietol a väzbu obvineného nenahradil žiadnym z navrhovaných spôsobov.

“Evidujeme meritórne rozhodnutie NS SR. K jeho obsahu sa podrobnejšie vyjadriť nedokážeme, pretože nemáme k dispozícii odôvodnenie uznesenia,” povedal obhajca Zoroslava Kollára Martin Berec.

Zoroslav Kollár je vo väzbe od októbra minulého roka, keď bol zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a bývalému námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom Rajeckým mal Zoroslav Kollár podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu