piatok, 14 mája, 2021
15.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová: Oceňujem štátnické rozhodnutie Igora Matoviča

Remišová: Oceňujem štátnické rozhodnutie Igora Matoviča

Šéfka strany Za ľudí a vicepremiérka označila krok premiéra Igora Matoviča k výmene s ministrom financií Eduardom Hegerom (obaja OĽANO) za štátnické gesto. Hovorí o novom začiatku pre koalíciu. Poukázala na potrebu riešiť dôsledky koronakrízy. Dohoda v koalícii podľa nej vytvára príležitosť na vznik vlády, ktorej “hnacím motorom bude snaha o hľadanie najlepších riešené pre Slovensko a pre ľudí”. Heger by mal ešte v nedeľu ísť na predsedníctvo Za ľudí a požiadať o podporu.

“Oceňujem štátnické rozhodnutie Igora Matoviča, ktoré dáva koalícii šancu na nový začiatok. Zbytočné konflikty v koalícii škodia Slovensku a počas pandémie nového koronavírusu sú urážkou občanov bez ohľadu na to, či prebiehajú v parlamente, vo vláde alebo na koaličných radách,” skonštatovala Remišová. Chce, aby sa komunikácia a spolupráca v koalícii zásadne zlepšili. “Dnešné rozhodnutie je zásadným krokom k tomu, aby sa nám to podarilo,” dodala a ospravedlnila sa občanom za dlhé trvanie vládnej krízy.

Tvrdí, že súčasná koalícia je prvou po vládach Smeru-SD, ktorá má skutočný záujem očistiť Slovensko od korupcie. Podčiarkla tiež, že počas súčasnej koronakrízy nemajú politici právo hazardovať s dôverou ľudí. Najbližšie mesiace budú podľa nej čeliť veľkým výzvam, napríklad zlepšenie očkovania či dokončenie plánu obnovy. Verí, že pozitívny trend poklesu hospitalizovaných s ochorením COVID-19 bude pokračovať a dôjde k postupnému uvoľňovaniu opatrení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -