pondelok, 10 mája, 2021
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Koniec Matoviča? Koalícia nepočíta s tým, že zostane, tvrdí Šeliga

Koniec Matoviča? Koalícia nepočíta s tým, že zostane, tvrdí Šeliga

V žiadnom scenári riešenia krízy nie je to, že by Igor Matovič (OĽANO) pokračoval ako premiér. SaS by mala podať pomocnú ruku rokovaniam, no ústupky by mal spraviť aj premiér. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to skonštatoval podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Za ľudí). Stále je podľa neho nádej, že by mohla pokračovať štvorkoalícia. Na stole je aj možnosť, že by sa všetci lídri koaličných strán stiahli z vlády. Opozícia pokračuje v zbere podpisov za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický avizoval, že už majú okolo 370.000 podpisov.

Určite sa dohodneme, tvrdí Šelega

 Šeliga nevidí realististicky, že by mala trojkoalícia stabilitu na normálne vládnutie. “Ak SaS alebo OĽANO definitívne odmietnu štvorkoalíciu, tak sa k tomu postavíme. Veľmi rýchlo zaujmeme stanovisko. U nás v klube sme sa o tom rozprávali, myslím, že tá odpoveď bude jasná,” uviedol. Verí však, že sa partneri dohodnú.

Rokovania pokračujú

V rokovaniach pokračujú podľa jeho slov aj v sobotu. Hovorí o slovičkárení v súvislosti s vyjadreniami SaS a OĽANO. Na dohodu podľa jeho slov treba všetkých štyroch. Poznamenal, že ak sa to nepodarí, bude potrebné v istom momente povedať, že to nejde.

podpredseda parlamentu SR Juraj Šeliga (Za ľudí) Foto: TASR

Na otázku, či teda je reálne, že by sa kríza vyriešila odchodom predsedov strán z vlády, reagoval tým, že je to na stole. “Možno, keby pán Sulík ostal na rokovaní včera dlhšie ako 15 minút, možno by sa to dohodlo,” podotkol.

Je to fraška, povedal Kamenický

Kamenický poukázal na vysokú nedôveru vlády v prieskumoch verejnej mienky. “Celé toto divadlo považujeme za jednu veľkú frašku,” povedal na margo koaličnej krízy. Hovorí o nefunkčnej vláde parlamente a chaose. “Ľudí zaujíma, či budú mať zajtra z čoho žiť, či budú mať prácu, či budú mať z čoho zaplatiť splátky úverov,” podotkol.

Na snímke poslanec NR SR Ladislav Kamenický (Autor: TASR)

Myslí si, že koalícia sa bude snažiť zostať pri moci. Nepredpokladá, že by Richard Sulík (SaS) povalil ďalšiu vládu, lebo by to znamenalo jeho koniec. Naďalej preto zbierajú podpisy na vyhlásenie referenda za predčasné voľby. Aktuálne ich majú už okolo 370.000, dosiahnuť ich však chcú pol milióna. Za jediné riešenie naďalej považuje predčasné voľby.

1 komentár

  1. Doteraz sa smeráci vyjadrovali k prieskumom verejnej mienky stále negatívne a naraz veria prieskumom lebo teraz im to asi vyhovuje je to ale banda všivavcou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 10:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -