piatok, 14 mája, 2021
11.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Nemecko už nepovažuje SR, ČR a Tirolsko za rizikové oblasti

Nemecko už nepovažuje SR, ČR a Tirolsko za rizikové oblasti

Nemecko vyradilo Slovensko, Česko a rakúsku spolkovú krajinu Tirolsko zo zoznamu rizikových oblastí, v ktorých sa šíria varianty nového koronavírusu. Oznámil to v piatok Inštitút Roberta Kocha (RKI). Znamená to, že o polnoci zo soboty na nedeľu sa ruší väčšina obmedzení vstupu do Nemecka zo SR, ČR a Tirolska, informovala agentúra DPA.

Pre vysoký počet nakazených Nemecko s platnosťou od nedele zaradilo na zoznam vysoko rizikových oblastí celé Francúzsko i jeho zámorské teritóriá. Osoby prichádzajúce z Francúzska do Nemecka sa tak budú musieť pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus a podstúpiť povinnú karanténu.

Nemecká vláda vyhlásila v polovici februára ČR, Slovensko a väčšinu Tirolska za oblasti so zvýšeným výskytom nákazlivejších mutácií koronavírusu. Z týchto oblastí mohli na územie Nemecka vstúpiť len nemeckí občania a osoby s trvalým pobytom v tejto krajine. Výnimky dostali vodiči kamiónov, zdravotnícki pracovníci a ďalšie skupiny občanov vrátane cezhraničných pracovníkov pôsobiacich v oblastiach dôležitých pre chod štátu. Všetci sa následne museli preukazovať negatívnym výsledkom testu nie starším ako 48 hodín.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 22:17 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -