Heger: Veľká noc bude veľký súboj s pandémiou. Opatrenia sa sprísňovať nebudú, treba sa zomknúť

0
Eduard Heger (OĽANO) a členovia Konzília - lekár, odborník na tropickú medicínu a infektológiu Vladimír Krčméry a Jozef Šuvada informujú o opatreniach na sviatky Veľkej noci v Bratislave v piatok 26. marca 2021. (Foto: TASR)

Protipandemické opatrenia by sa cez Veľkú noc na Slovensku nemali sprísňovať. Na ministerstve zdravotníctva o tom v piatok informovali členovia konzília odborníkov, ktorí vydali desať odporúčaní pre veľkonočné sviatky. Ľuďom radia obmedziť stretnutia, odložiť šibačku aj oblievačku a na bohoslužbách sa zúčastniť len virtuálne. Počas pobytu v prírode by sa podľa nich nemali vytvárať veľké skupiny ľudí a cestovať by sa malo len v rámci okresu. Odborníci vyzvali na nosenie rúšok a respirátorov i na individuálny šport v prírode.

Minister Eduard Heger tvrdí, že Slovensko čaká „veľký súboj“ s pandémiou počas veľkonočných sviatkov. “Tento súboj bude taký dôležitý, že môže zasadiť rozhodujúci úder pandémii,” vyhlásil Heger, poverený minister zdravotníctva a vyzval ľudí, aby naďalej dodržiavali opatrenia.

Do Veľkej noci podľa Hegera nemá zmysel uvoľňovať žiadne opatrenia. Slovensko sa naďalej riadi podľa COVID automatu, na základe ktorého je stále v čiernej zóne.

Na snímke v popredí podpredseda vlády SR, minister financií SR a zastupujúci minister zdravotníctva SR Eduard Heger (OĽANO) a vľavo hlavný hygienik SR Ján Mikas spolu s členmi Konzília odborníkov informujú o opatreniach na sviatky Veľkej noci v Bratislave v piatok 26. marca 2021. (Foto: TASR)

Ministerstvo vnútra Eduarda Hegera ubezpečilo, že má dostatok kapacít na kontroly na hraniciach. “Nechceme ísť však cestou represií a strachu. Pandémiu porazíme len vtedy, keď sa spoločne zomkneme,” povedal Heger. Práve súdržnosť podľa neho zafungovala počas prvej vlny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu